Web Portal

Portal, bir kurum ya da oluşumun farklı üretim kaynaklarını, durağan ya da devingen bilgi ve de uygulamalarını tek bir merkezden dış dünya ile paylaşmaya olanak sağlayan işbirliği platformudur.

Firmamız portal teknolojisinde uzmanlaşmış kadrosuyla, sektör içerisinde uzun süredir profesyonel portal hizmeti vermektedir. Yeni gelişmeleri sürekli takip ederek en güncel gelişmeleri bünyesine almaktadır. Bu sayede kendi alt yapımız olan SİREN CMS başta olmak üzere Oracle Weblocig Portal konusunda önemli uzmanlıklar kazandık. Ayrıca Siren Bilişim olarak, diğer portal araçları (Liferay, Websphere Portal, SharePoint Portal) konusunda da danışmanlık ve geliştirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Portal sahibi olmak size neler kazandırıyor;

Entegrasyon

Portalların sağladığı en önemli özellik, endüstri standardı bütünleşme sağlamalarıdır.

Güvenlik

Portal üzerine korunan (private) ve korunmayan (public) alanlar tanımlanabilir.

Kişiselleştirme

Sayfa düzeni, tema yapısı vb. olanaklar hazır gelmektedir ve istediğinizde özelleştirilebilir.

Merkezi Yönetim

Tüm portal tek noktadan kolay biçimde yönetilebilir.

Arama

Her içerik ve belge otomatik olarak aranabilir hale getirilir.

Standartlar

Sağlanan standartlar sayesinde herhangi bir portal üzerinde geliştirilen bir uygulama diğer portallar üzerine rahatlıkla taşınabilir.

İş Birliği

Kurum içi kullanıcılar, kurum dışı paydaşlar ve halka açık uygulamaların kolay bir şekilde en iyi performansla güvenli bir şekilde yönetimini portallarla sağlayabilirsiniz.

İçerik Yönetimi

Portallar tümleşik olarak web sitesinin içeriklerinin yönetilmesi, zamanlanması (Belirli bir zamanda yayınlanıp, belirli bir zamanda yayından kaldırılması), ayrıca içerik iş akışlarını tanımlamak, içeriklerin belirlenen şablonlara girişlerinin sağlanmasını mümkün kılar.

Belge Yönetimi

Portal üzerinde tümleşik içerik yönetimi sayesinde istenen her belge ve bilgiyi rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Yetkiler dâhilinde bu belgelere erişim gerçekleşir. Arşiv özelliği sayesinde versiyonlama yapılır.

Hazır Uygulamalar

İçerisinde ilan panosu başta olmak üzere duyuru, anket, dinamik bilgi formları, telefon defteri, google uygulamaları, google harita vb. uygulamaların yer almasını sağlar.

Görsel Bileşenler

Portallar dinamik olarak site temasının ve sayfa yerleşiminin değişmesine olanak sağlar.

Optimizasyon

İçerik ve URL optimizasyonu sayesinde site haritaları rahatlıkla çıkartılarak aramalarda ön sıralarda yer alınmasını sağlar.

Mobil Uygulamalar

Teknolojik gelişmelerin yakın takipçisi olan firmamız Siren Bilişim ailesi olarak, konusunda uzman ve dinamik yazılım ekibiyle, kurumunuza özel, kaliteli ve son teknolojiye sahip olan mobil uygulamalar hazırlıyoruz. Bu sayede sunduğumuz web uygulamaların dışında, vermiş olduğumuz mobil çözümlerle sizleri bir adım daha öne çıkarıyoruz.

İhtiyaç ve beklentilerinize tam anlamıyla karşılık verebilen native ve hibrit mobil uygulamalar geliştirerek en doğru hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Geliştirmiş olduğumuz mobil uygulamalar sayesinde, masaüstünde ya da web tabanlı kullandığınız uygulamalarınızı kolayca mobil platforma taşıyabilir, istediğiniz her yerden uygulamalarınıza erişebilirsiniz.

Bileşen Bazlı Arayüzler

Çok Kullanıcılı Mobil Uygulamalar

Yüksek Seviye Güvenlik ve Performans

Hızlı ve İnteraktif Kullanıcı Arayüzleri

Genişletilmeye Müsait Modüler Yapı

Servis Yönelimli İş Katmanı

Kolay ve Anlaşılır Gelişmiş İçerik Yönetim Sistemleri

İster native, İster Hibrit Uygulamalar

IOS, Android ve Windows Phone Uygulamaları

Endüstriyel otomasyon Sistemleri

Endüstriyel otomasyon sistemleri ile üretim aşamasında olan ürünlerinizin yüksek kalitede, güvenli, hatasız ve hızlı bir şekilde üretilmesini, aynı zamanda da maliyetin düşük olmasını sağlıyoruz. Bunu, üretim sistemini oluşturan tüm parçalar arasında bir haberleşme ağı yaratarak, esnek ve dinamik kendi kendini yönetebilen üretim sistemleri oluşturarak gerçekleştiriyoruz.

Makina Otomasyonları

ModBus Haberleşme

PIC Programlama

DC ve Servo Motor Programlama

Human Machine Interface (HMI)

Raporlama Araçları

Görüntü İşleme

Siren Bilişim olarak “360° Panoramik Sokak Görüntüleri (Street View)” için yüz ve plaka algılama ve bulanıklaştırma imkânı sunan bir teknoloji geliştirdik. Bu geliştirmiş olduğumuz teknoloji sayesinde, görüntü içerisinde yer alan tanımlanabilir tüm yüz ve plakaları bulanıklaştırarak görüntüleri anonimleştirebilirsiniz. Geliştirmiş olduğumuz bu özel çözüm sayesinde yüksek çözünürlük ve boyuttaki resimlerde yer alan plaka ve yüzleri saniyeler içerisinde bulanıklaştırabiliyorsunuz.

Aynı zamanda görüntü işleme konusunda yüz hareketlerini takip etme ve anomali tespiti için AR-GE çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Özgün ve Son Teknoloji Yüz ve Plaka Tanıma Yazılım Altyapısı

Yoğunluğu ve Genişliği İsteğe Göre Ayarlanabilen Blurlama

360 ° Panoramik Görüntüler için Destek

IoT Platform

Nesnelerin İnterneti olarak karşılık bulan IoT (Internet of Things); fiziksel nesnelerin arasında oluşturulan bir internet ağıdır. IoT sistemleri ile nesnelere istediğiniz yerden erişip onları kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. IoT, büyük oranda kullandığımız her şeye entegre edilebilmektedir. Buna örnek olarak, günlük hayatta kullanmış olduğumuz cihazlar, akıllı araçlar, akıllı binalar verilebilir.

IoT platform, yazılımsal sensörler ve ağ bağlantılarının fiziksel nesnelerle bir araya gelmesiyle oluşturulmuş akıllı sistemdir. Bu akıllı nesneler sayesinde verileri toplayabilir, transferini gerçekleştirebilir ve saklayabilirsiniz. IoT, nesnelere uzaktan erişebilmenizi,onları kendi isteğiniz doğrultusunda kontrol edebilmenizi sağlayan, fiziksel dünyayı bilgisayar ortamına entegre eden yaratıcı çözümlere olanak sağlayan bir teknolojidir.

IoT platformunu üretim, akıllı alt yapı, ulaşım, perakende, sağlık hizmetleri başta olmak üzere pekçok sayıda sektörde rahatlıkla kullanabilir.

Bizler, kullanmış olduğunuz cihazları ve verilerinize uzaktan bağlanıp bunları izleyerek manuel gerçekleştirilen ve uzun zaman alan süreçlerinizin sayısını azaltabilir ve iş süreçlerinizi otomatikleştirebiliriz. Ayrıca daha önce kullanmadığınız verilere erişerek, bunları analiz eder ve görselleştirerek verilerinizi daha anlamlı hale getiririz. Bu sayede verimliliğiniz artarken maliyetleriniz azalır.

Size Özel Çözümler

Sektör içerisindeki gelişmeleri yakından takip eden uzman yazılım ekibimiz, kurumunuzun ihtiyaç duyduğu çözümleri size özel olarak tasarlar ve onları hayata geçirir. Ekibimiz, sorunlarınıza yaratıcı çözümler sunarak kurumunuza özel hizmet almanızı sağlar.

PMI (Project Management Institute) Proje Yönetimi Standartları’na uygun olarak kurumuzun tüm süreçlerine uygun olarak geliştirdiğimiz projeler sayesinde kurumunuzu bir adım daha ileriye taşıyoruz. Elde edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübenin yanında PMP sertifikalı uzmanlarımız sayesinde projelerinizi kapsam, maliyet ve zaman temel çizgilerinden ayrılmadan ürün/proje kalitesinden ödün vermeden sizlere en iyi hizmeti sağlamaktayız.

Konusunda Uzman ve Dinamik Ekibimiz

Her biri alanında yetkinlik sahibi yazılımcılardan oluşan ekibimiz yaptığı çalışmalarla kurumunuza özel projeler tasarlayarak onları başarıyla hayata geçiriyor.

Gelişmiş Destek Hizmetlerimiz

Sahip olduğumuz uzman destek ekibimizle, gerçekleştirmiş olduğumuz proje sonrasında da ihtiyaç duyduğunuz desteği kurumunuza sağlıyoruz.

Farklı ve Yaratıcı Anlayışımız

Her ihtiyacı karşılayabilmek için sizinle birlikte çalışarak ihtiyacınıza uygun çözümleri geliştiriyor ve projenizi hayata geçiriyoruz.

Üstün Kalitemiz

Hazırlamış olduğumuz projeyi, planlanan bütçe doğrultusunda ve belirlenen süre içerisinde eksiksiz bir şekilde size teslim ediyoruz. Gerekirse yerinde geliştirme yaparak kurumuzun ihtiyaçlarını kurum personelleriyle birlikte geliştiriyoruz.

Siren Performans Yönetim Değerlendirme Sistemi